Lokaty terminowe zakładane poprzez aplikacje mobilne

Banki robią wszystko by klient wybrał właśnie jego ofertę. 11 banków w Polsce oferuje już możliwość zakładania lokat terminowych poprzez aplikacje mobilne na lepszych warunkach. Czy klienci będą chętnie korzystać z takich usług?

Banki swoim klientom oferują różne produkty. Jednym z nich są lokaty terminowe. Jednak rynek usług bankowych idzie wraz z technologią do przodu. 11 już banków ma s swojej ofercie lokaty, które można zakładać z poziomu mobilnych aplikacji. Takie lokaty terminowe maja wyższe oprocentowanie niż te zakładane w oddziale czy tez poprzez stronę internetową. Niekiedy lokaty te mają wyższe oprocentowanie nawet o 2punkty procentowe.

Każdy klient banku, który zainstaluje sobie na swoim urządzeniu mobilna aplikację do konta osobistego ma możliwość założenia takie lokaty. Nie można takiej lokaty założyć w żaden inny sposób. Różnice w zakładanych w ten sposób lokatach są dość duże. W jednym z banków zakładając w ten sposób lokatę mamy oprocentowanie na wysokości 3,25 proc. a na ten sam okres zakładając ja poprzez zwykłą bankowość internetową oprocentowanie będzie rzędu 1,2 proc.

Wady lokat terminowych zakładanych przez aplikacje mobilne

Niestety są tez i ograniczenia. Zakładając lokatę terminową poprzez aplikacje mobilną musimy liczyć się z bardzo krótkim okresem jej trwania. Banki tez nakładają ograniczenia co do ilości wpłacanych pieniędzy. Kwota jednej lokaty zazwyczaj nie może przekroczyć 10000 zł. Mając jednak do dyspozycji większą sumę pieniędzy można otworzyć kilka lokat na mniejsze kwoty.

Banki wychodzą z założenia, że z tego typu ofert korzysta bardzo mało osób i nadal na naszym rynki jest to nowość. Dzięki temu mogą zaoferować większe stawko oprocentowania. Prawdopodobnie z czasem ulegnie to zmianie. W momencie, kiedy zakładanie lokat terminowych w ten sposób będzie dość częste jak w przypadku bankowości internetowej. Na początku pojawienia się tej usługi oprocentowanie na lokatach było wyższe niż na takich zakładanych w oddziałach bankowych. W momencie kiedy bankowość internetowa stała się dostępna dla szerokiej liczby osób, przestała być nowości, oprocentowania lokat terminowych też spadły.

Zobacz także:  Na czym polega elastyczność lokaty?
Admin
Lokaty

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.