Lokaty internetowe – korzystne promocje

Co zrobić aby zapewnić swoim oszczędnościom wystarczające profity? Mamy wiele możliwości z których warto skorzystać gdy nie interesuje nas minimalne oprocentowanie, które obecnie przeważa wśród lokat terminowych. Jeżeli pragniemy ulokować środki tak aby pomimo niskich stóp referencyjnych wciąż zapewniały stałą wartość, a nawet niewielki ale gwarantowany zarobek – mamy szansę spełnić swoje założenia dzięki licznym promocyjnym ofertom, które coraz częściej zachęcają do założenia lokat w konkretnych oddziałach banków.

Czy promocje banków to tylko dobry chwyt marketingowy?

Różnica między usługami banków jest znaczna, wiele depozytów nie oferuje więcej niż średnia 2,00% odsetek co nie stanowi nawet wystarczającego zysku by utrzymać wartość pieniędzy w przypadku wzrostu inflacji. Analizując dostępne usługi z łatwością wyłapiemy jednak, że kilka z nich zdecydowanie odbiega od przeciętnej. 4,00% a nawet 5,00% zysków to zdecydowanie atrakcyjniejsza perspektywa, która może zadowolić usługobiorców.

Należy jednak pamiętać, że są to lokaty terminowe, które nie występują w regularnej dystrybucji i skierowane są tylko do osób rozpoczynających współpracę z danym bankiem. Oznacza to, że wewnętrzni klienci instytucji nie mogą liczyć na tak atrakcyjne oprocentowanie depozytu. Nawet jeżeli do tej pory nie zakładali w ramach swojego rachunku osobistego lokaty bankowej ich umowa będzie standardowa i nie przekroczy tradycyjnych odsetek.

Zatem promocyjne lokaty to świetny sposób na ulokowanie pieniędzy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem i jeszcze nie są zdecydowane gdzie zdeponować środki jakimi dysponują.

Należy także pamiętać, że większość takich produktów posiada opcję automatycznego odnowienia i po upływie wyznaczonego terminu, oszczędności wraz z odsetkami trafią na standardową lokatę, która może być mniej korzystna niż inne produkty oszczędnościowe w konkurencyjnych bankach. Dlatego dbając o jak najwyższy zysk usługobiorca musi skrupulatnie śledzić przebieg umowy oraz rynek finansowy, w przypadku zmiany stóp procentowych można bowiem zyskać znacznie więcej pod warunkiem, że będziemy na bieżąco i zdołamy w odpowiedniej chwili zareagować na nadchodzące zmiany.

Zobacz także:  Społeczeństwa lubiące inwestycje

Czy warto zakładać promocyjną lokatę?

Jeżeli mamy taką możliwość, oczywiście to obecnie jedna z najkorzystniejszych metod aby osiągnąć wyższe niż minimalne profity. Nawet jeżeli są to krótkoterminowe umowy, prawdopodobnie nie uzyskamy w innym przypadku wyższych odsetek. Poza tym lokaty internetowe nie wymagają od usługobiorcy wielu formalności i samo założenie depozytu zajmuje krótką chwilę. Wystarczy bowiem wypełnić odpowiedni formularz z podstawowymi danymi i wpłacić zamrażaną kwotę na podany rachunek banku.

Bezpieczeństwo takiej transakcji jest oczywiście stawiane na pierwszym miejscu i jeżeli klient zachowa tradycyjne środki bezpieczeństwa korzystania z internetu, żadne dane ani tym bardziej pieniądze nie będą narażone na jakiekolwiek problemy. Banki dodatkowo zabezpieczają swoje usługi dostępne online i dzięki licznym potwierdzeniom tożsamości, szyfrowanym hasłom a także wiadomościom otrzymywanym po każdej działalności związanej z usługami banku, nie musimy zatem obawiać się o bankowość internetową.

Szukając najlepszych ofert zapraszamy wszystkich do zapoznania się z usługami, które przedstawiamy w rankingu lokat bankowych, a także odsyłamy do wcześniejszych artykułów, które szczegółowo opisują min. najkorzystniejszą obecnie Lokatę Happy.

Admin
Lokaty

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.