Kredyt konsolidacyjny, dlaczego warto mieć wyrobiona opinię.

Czas w jakim decydujemy się na kredyt gotówkowy nie zawsze jest korzystny. Tam, gdzie wykorzystujemy środki realizacji naszego marzenia zazwyczaj jest mniej stresu i niepewności. Natomiast uzyskanie wparcia gotówkowego, kiedy już posiadamy na swoim koncie zadłużenia lub kilka kredytów nie jest sprawą tak oczywistą. Dla wielu osób, które mają chęć rozwijać się gospodarczo a sytuacja materialna nie jest za wesoła lub po prostu banki nie udziela nam dodatkowego kredytu rozwiązaniem bardzo realnym może być kredyt konsolidacyjny.

Różnica między kredytem konsolidacyjnym a kredytem gotówkowym.

To co wyróżnia kredyt standardowy od kredytu konsolidacyjnego to możliwość połączenia kilku pożyczek mniejszych lub większych w jeden bardziej zoptymalizowany pod kontem spłaty i zachowania ciągłości w naszej historii kredytowej. Oczywiście nic nie dostajemy za darmo. Chociaż jest to główna specyfikacja i nadrzędna cecha konsolidacji to różnic jest sporo i maja one znaczny wpływ na komfort spłaty jak i użytkowanie kredytu. Drugim wpisującym się w poczet różnić jest okres kredytowania. W połączonym, czyli z konsolidowanym kredycie może być nawet kilka mniejszych zobowiązań a każde na odmiennych warunkach i ze zmiennym oprocentowaniem. Spłata równoczesna zapewne jest bardziej obciążająca klienta natomiast gdyby ustawić je w linii prostej i spłacać pojedynczo czas na spłatę relatywnie wzrósłby. Dlatego też czas na spłatę kredytu konsolidacyjnego jest znacznie dłuższy niż w przypadku podstawowego kredytu gotówkowego. w zależności od podstaw i warunków bankowych może sięgać nawet dziesięciu lat.

Innym ciekawym rozwiązaniem jakie możemy zaobserwować korzystając z rozwiązań konsolidacyjnych kredytów to możliwość ustalenia niewielkiej raty w stosunku do ogólnej sumy zadłużenia. Składowym jest fakt wydłużenia okresu na spłatę. Dzięki temu raty miesięczne nie są zbyt trudnym elementem budżetu i przeciętny kredytobiorca jest w stanie sobie z nimi poradzić.

Oprocentowanie mniejsze czy większe?

To co jest szpikiem kredytu konsolidacyjnego to warunki na jakich jest przyznawany a mówiąc konkretnie to, ile zarobi na tym sam bank. Oprocentowanie kredytu to nowy element. Sumarycznie nie będzie on niższy chociaż z pozoru mogłoby się tak wydawać. Obliczając siłę zysków i strat trzeba brać pod uwagę kilka przesłanej na jakie godzi się dany bank. Przede wszystkim umowa kredytowa powala niejako bankom na zaświadczenie, że współistniejące kredyty zostaną spłacone a klient będzie dodatkowo zobowiązany na pokrycie kosztów połączenia różnych zobowiązań. Nowa rata znacznie mniejsza i jedna jest negocjacja między innymi bankami czy instytucjami. Teraz znając podstawowe różnice możesz zdecydować czy kredytem konsolidacyjnym naprawdę warto się zajmować, poznawać i zaciągnąć. Jeżeli dotychczasowy system spłaty długów które posiadasz znacząco uniemożliwia tobie funkcjonowanie to warto dokonać zmiany.

Admin
Poradniki

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.