Kredyt gotówkowy – rady

Kredyt gotówkowy to jeden z najczęściej wybieranych produktów bankowych. Sięga po niego co roku sporo osób. Z roku na rok rośnie także liczba kredytów gotówkowych zaciąganych online. Co warto o nich wiedzieć?

Po pierwsze, że kredyt gotówkowy może być oferowany zarówno przez banki, jak i placówki parabankowe, które posiadają odpowiednie licencje dlatego rodzaju zobowiązań. Poszukując kredytu możemy przejrzeć strony internetowe poszczególnych placówek. Jednak najłatwiej dokonać tego za pośrednictwem porównywarek. W sieci dostępne są różne porównywarki i właśnie tam możemy znaleźć bazę aktualnych produktów finansowych. Możemy też sprawdzić ranking kredytów gotówkowych dostępny w sieci. Zazwyczaj są aktualne. Jakimi zasadami powinniśmy kierować się podczas wybierania kredytu? Powinniśmy zacząć od RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Parametr ten uwzględnia wszystkie koszty związane z zobowiązaniem finansowym. Dzięki niemu możemy w szybki sposób porównać oferty kredytów. RRSO uwzględnia koszty takie jak oprocentowanie roczne, prowizja, czy inne opłaty. RRSO podaje je wszystkie jako wartość procentową całkowitej kwoty w ujęciu rocznym.

A co z praktyką? Im niższe RRSO, tym tańszy kredyt. Korzystając z porównywarek finansowych możemy zostawić swój kontakt i czekać na telefon. Zazwyczaj zadzwoni do nas doradca, który pozwoli nam nie tylko przejść procedurę kredytową, ale i doradzi. Przed rozmową warto przygotować dowód osobisty oraz dane pracodawcy, przyda się też numer konta bankowego. W czasie rozmowy koniecznie będziemy musieli spełnić kilka formalności. Między innymi bank sprawdzi naszą zdolność kredytową. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej pieniądze zostaną przelane na nasze konto. Pamiętajmy o tym, żeby nie mylić oprocentowania z kosztami kredytu gotówkowego. Oprocentowanie może np. wynosić 0%, ale bank może naliczyć dodatkowe opłaty, pokroju ubezpieczenia lub prowizji. Sprawdzajmy wszystko, a w razie niepewności pytajmy pracownika banku. W końcu chodzi o nasze pieniądze.

Pamiętajmy też o tym, żeby nie mylić oprocentowania z kosztem kredytu gotówkowego. 0% odsetek wcale nie musi oznaczać najlepszego i najtańszego kredytu gotówkowego. Oprocentowanie co prawda rzeczywiście wyniesie zero, ale bank może wprowadzić dodatkowe opłaty prowizji i ubezpieczenia. Dlatego, jeśli myślisz o wzięciu kredytu gotówkowego warto porównać je poprzez RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględnia wszystkie dodatkowe koszty kredytu. Im niższa wartość, tym tańszy kredyt. Pamiętajmy jednak, aby porównywać kredyty również poprzez tę samą kwotę i okres kredytowania. Warto też zapoznać się dokładnie z warunkami kredytowania, a wszelkie wątpliwości rozwiejmy w banku. Niektóre promocje mogą np. obowiązywać tylko nowych klientów. Warto więc dowiedzieć się dokładnie, kogo dokładnie obowiązują określone warunki kredytowania.

Admin
Kredyty gotówkowe

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.