Dobra lokata = korzystne oprocentowanie

Wraz z obniżeniem się stóp procentowych wiele lokat straciło na atrakcyjności. Coraz trudniej znaleźć produkt, który przyniesie realne zyski i zapewni stałą wartość kapitału zamrożonego na depozycie. Wiele osób szuka innych sposobów umożliwiających zarabianie oszczędnościami, warto jednak pamiętać, że lokaty są najbezpieczniejszymi narzędziami finansowymi i korzystając z nich nie narażamy się na utratę nawet najmniejszej części środków lub odsetek. Depozyty gwarantują bezpieczeństwo zainwestowanych pieniędzy a także zysku, który otrzymamy po wygaśnięciu umowy. To główna zaleta i dla większości Polaków to nadal największa zachęta do tego by pomimo trudnego okresu nie rezygnować z lokat terminowych.

Jeżeli zatem posiadamy wolne środki finansowe musimy zastanowić się jaka lokata będzie dla nas najkorzystniejsza. Oczywiście jak każdy produkt związany z finansami wymaga to od nas analizy własnych potrzeb i dopasowania usługi według indywidualnych oczekiwań. Mimo licznych ofert, które znacznie się między sobą różnią, jednym z najważniejszych wyznaczników dobrej lokaty bankowej jest jej oprocentowanie. Im ono wyższe tym więcej będziemy w stanie zarobić. Dlatego też, szukając depozytu musimy zwracać uwagę na atrakcyjność odsetek. To one określają jak wysoki zysk będziemy w stanie otrzymać i czy depozyt będzie dla nas opłacalny czy też nie.

Wiele banków proponuje wyższe oprocentowanie lokat dla nowych klientów, dzięki temu chcą promocyjną usługą zapoczątkować dłuższą współpracę z danym konsumentem, która może w przyszłości opierać się na większej ilości usług bankowych. To ważne by nie ograniczać wyboru lokaty tylko do banku, który już znamy, nawet jeżeli posiadamy atrakcyjne konto osobiste nie oznacza to, że lokata w tej konkretnej instytucji będzie dla nas najlepsza. Przede wszystkim nie możemy obawiać się banków, które nie są nam znane lub dysponują ofertą online. Często to właśnie takie banki mogą zagwarantować nam nie tylko bezpieczeństwo kapitału ale także znaczny dochód, którego nie uzyskalibyśmy nigdzie indziej.

Na co również powinniśmy zwracać uwagę wybierając lokatę terminową? Dla naszych środków jednym z najkorzystniejszych działań jest częsta kapitalizacja odsetek, szczególnie gdy posiadamy długo terminowy depozyt i tym sposobem zyskalibyśmy znacznie więcej na naszej inwestycji. Kapitalizacja odsetek zwiększa nasze zdeponowane środki objęte oprocentowaniem, to ważne aby sprawdzić czy bank oferuje kapitalizację w trakcie trwania umowy czy dopiero w momencie jej wygaśnięcia. Poza tym ważne jest również ustalenie czy w przypadku przedterminowego zerwania umowy zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności. Wiele banków zabezpiecza się na taką ewentualność i w umowie możemy odnaleźć podpunkty mówiące min. o utracie odsetek za okres w którym oszczędności były zamrożone lub inne decyzje dotyczące wcześniejszego wypłacenia gotówki z lokaty.

Obecnie do najkorzystniejszych lokat możemy zaliczyć trzy oferty, które mogą zaspokoić zarówno klientów zainteresowanych krótko terminowymi jaki i długo terminowymi produktami. Wszystkie z nich gwarantują najwyższe oprocentowanie, a dodatkowo szereg innych udogodnień, które mogą poprawić jakość korzystania z usługi. Najatrakcyjniejszą lokatą bankową jest ta oferowana przez Idea Bank, z oprocentowaniem wynoszącym 5,00% i 3 miesięcznym okresem lokowania oszczędności. Drugą usługą jest także, krótko terminowa lokata w Getin Banku, która zapewniająca zysk w granicach 4,50% jednak, krótszym ponieważ zaledwie 2 miesięcznym okresem zamrożenia gotówki. Ostatnim z wyróżnionych jest depozyt banku Santander Consumer Bank, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom odnośnie długo terminowych lokat. W tym przypadku jest to produkt 24 miesięczny z wysokim oprocentowaniem sięgającym 4,10%.

Dzięki mnogości dostępnych produktów na rynku, możemy jako konsumenci bez żadnego problemu odnaleźć usługę, która w pełni nas usatysfakcjonuje i sprawi, że nasze oszczędności będą dzięki naszej decyzji zarabiać w bardzo bezpieczny sposób. Lokaty terminowe pomimo chwilowego zmniejszenia oprocentowania są wciąż korzystne i kierując się dobrem własnych finansów jesteśmy w stanie podpisać umowę z bankiem, który zapewni nam interesującą ofertę z konkurencyjnym oprocentowaniem.

Admin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.