Zabezpieczenie Finansowe

To content | To menu | To search

Tag - lokaty

Entries feed - Comments feed

Thursday, April 8 2021

Czy warto porównywać lokaty bankowe?

Zwykło się mówić, że na lokacie bankowej zawsze można zarobić. Jest to prawdą, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Powiedzmy, że udało ci się zaoszczędzić 100 zł. Czysty zysk! Ale jeżeli dowiedziałbyś się, że mogłeś zarobić 150 zł to tak naprawdę, zarobiłeś sto złotych, czy straciłeś pięćdziesiąt złotych.

Taki dylemat można w bardzo skuteczny sposób rozstrzygnąć. Mianowicie, korzystając z porównywarki lokat bankowych, porównując lokaty, zawsze wybierzesz tą, która bardziej cieszy się popularnością, która cechuje się wyższym oprocentowaniem lub jest oparta na korzystniejszych warunkach. Samo działanie porównywarek lokat jest bardzo intuicyjne.

Np. Po wpisaniu kwoty, jaką chcemy zdeponować, zaznaczamy okres, na jaki chcielibyśmy ulokować swoje oszczędności. Następnie możemy opcjonalnie zakreślić funkcję, jeżeli jest dostępna, to jest określenie, czy jesteśmy nowymi klientami banku. Da nam to możliwość wyselekcjonować oferty skierowanej właśnie do tej konkretnej grupy osób. Po czym klikamy, porównaj.

Continue reading...

Wednesday, November 21 2018

Lokaty krótkoterminowe czy lokaty długoterminowe

Banki oferują swoim klientom sporo możliwości oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Jednym ze sposobów na pewno są lokaty. Mogą one być długoterminowe bądź krótkoterminowe. W zależności na jak długo chcemy ulokować pieniądze należy wybrać odpowiednia dla siebie. Przy lokatach krótkoterminowych mamy niższe oprocentowanie, ale za to możemy szybciej sięgnąć po pieniądze. photo__3_.jpg

Continue reading...

Wednesday, February 4 2015

Nieruchomości vs lokaty

Wyjątkowo niskie oprocentowanie lokat bankowych mało którego inwestora są w stanie zadowolić. Inwestorzy coraz chętniej sięgają więc po inwestycje alternatywne, na przykład w postaci nieruchomości. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie?

Zarabianie na condo apartamentach

Prawdziwym hitem ostatnich lat jeśli chodzi o inwestowanie jest kupno wakacyjnych apartamentów. Mowa tu o oddzielnych lokalach spółdzielczych jak również apartamentach ulokowanych w bardzo atrakcyjnych obiektach hotelowych. Potencjalny inwestor zarabia na wynajmie tego typu nieruchomości w okresie wakacyjnym. Oczywiście jeśli nieruchomość ulokowana jest w odpowiednim miejscu, można na niej zarabiać nawet przez cały rok. W przeciwieństwie do tradycyjnych nieruchomości, z bark inwestora zostaje zdjęta konieczność zarządzania i nadzorowania nad nieruchomością. Gdy mowa o condo apartamentach nadzór nad nieruchomościami sprawuje zarząd hotelu. Dobra lokata bankowa na inwestowaniena5.pl , kliknij i sprawdź kto da Ci najlepszy procent.

Ryzyko condo apartamentów

Firmy oferujące apartamenty w hotelach na sprzedaż obiecują zysk z inwestycji na poziomie od 6 do nawet 10 %. Trzeba jednak pamiętać, że od zysków z condo hoteli trmaba również odjąć koszty, na które składają się podatki, czynsze czy polisy ubezpieczeniowe. Ponadto kupno pokoi w hotelach należy potraktować jako inwestycje długoterminowe. Inwestor nie am również gwarancji tego, że na wypoczynek w condo hotelu znajdzie chętnych.

Lokaty a condo hotele

Jak więc na tle condo hoteli przedstawia się oferta tradycyjnych lokat bankowych? Najlepsza oferta na rynku oferuje nam lokaty oprocentowane na 3,55 %. Istnieje jednak kilka dodatkowych warunków jak minimalna kwota opiewające na pól miliona złotych depozytu czy konieczność założenia konto osobistego. Analizując więc poszczególne oferty rynkowe najwięcej średnio z lokaty terminowej założonej na 24 miesięcy uzyskamy 3,10 %. Lokaty mają jednak jedną sporą zaletą. Są zdecydowanie bardziej elastyczne niż inwestycje w condo hotele. Całą zainwestowaną kwotą będziemy mogli dysponować dopiero wtedy gdy uda nam się odsprzedać nieruchomość. To zaś może zająć sporo czasu. Zakładając lokatę na 24 czy nawet 36 miesięcy wiemy, że po upływie tego okresy zdeponowane środki z powrotem trafią na nasze konto. Inwestycja w condo hotele nie jest więc dobrym wyborem dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak długofalowe zamrożenie środków. Trzeba również pamiętać o potencjalnym ryzyku. Jeśli w danym sezonie ruch turystyczny będzie mniejszy, na condo hotelu możemy stracić ponoszące obowiązkowe koszty utrzymania nieruchomości. Trzeba więc dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw i dopiero na tej podstawie decydować się na rozwiązanie potencjalnie najkorzystniejsze.