Zwykło się mówić, że na lokacie bankowej zawsze można zarobić. Jest to prawdą, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Powiedzmy, że udało ci się zaoszczędzić 100 zł. Czysty zysk! Ale jeżeli dowiedziałbyś się, że mogłeś zarobić 150 zł to tak naprawdę, zarobiłeś sto złotych, czy straciłeś pięćdziesiąt złotych.

Taki dylemat można w bardzo skuteczny sposób rozstrzygnąć. Mianowicie, korzystając z porównywarki lokat bankowych, porównując lokaty, zawsze wybierzesz tą, która bardziej cieszy się popularnością, która cechuje się wyższym oprocentowaniem lub jest oparta na korzystniejszych warunkach. Samo działanie porównywarek lokat jest bardzo intuicyjne.

Np. Po wpisaniu kwoty, jaką chcemy zdeponować, zaznaczamy okres, na jaki chcielibyśmy ulokować swoje oszczędności. Następnie możemy opcjonalnie zakreślić funkcję, jeżeli jest dostępna, to jest określenie, czy jesteśmy nowymi klientami banku. Da nam to możliwość wyselekcjonować oferty skierowanej właśnie do tej konkretnej grupy osób. Po czym klikamy, porównaj.