Zabezpieczenie Finansowe

To content | To menu | To search

Tag - kredyty

Entries feed - Comments feed

Wednesday, September 9 2015

Kredyty gotówkowe dobre na wszystkie nasze zachcianki? Czy zawsze warto kupować to na co mamy ochotę?

W obecnym świecie pełnym konsumpcji banki zachęcają nas do brania kredytów gotówkowych. Mogą one być przeznaczone na to co tylko zechcemy: wakacje, nowy sprzęt narciarski, nawy sprzęt AGD RTV, samochód, itd. Może to niestety doprowadzić nas do tego, że się ugotujemy jak żaba.

Zaciągając kolejne kredyty, zaczynając niewinnie od małych kwot, może się okazać, że w ostateczności raty pochłaniają większość naszych przychodów. Biorąc kolejne kredyty gotówkowe doprowadzamy do tego, że podnosimy nasze koszty. Pojęcie tani kredyt, tani pieniądz nie istnieje. Zaciągając w banku nawet ten najtańszy kredyt gotówkowy ponosimy dodatkowe opłaty: odsetki, koszty prowizji, marże. Mając dostęp do kredytów wydajemy więcej. Zaczynamy wydawać na nasze zachcianki. W innej sytuacji, okazałoby się, że tak naprawdę przedmioty nie są nam do końca potrzebne, zupełnie spokojnie możemy się bez nich obyć. Wejdź na niskarata.org najtańsze kredyty gotówkowe.

Klika kredytów gotówkowych na koncie i co dalej

Mając już kilka kredytów gotówkowych na swoim koncie należy jak najszybciej je spłacić. Trzeba się dobrze zastanowić na jaki okres spłaty zadłużenia chcemy się zdecydować. Najlepiej by było niska rata i krótki czas spłaty. Nie da się tak jednak.

Co jeżeli się zdecydujemy na niskie raty kredytu?

Decydując się na spłatę kredytu, płacąc niskie raty miesięczne, musimy liczyć się z tym, że czas jego całkowitej spłaty wydłuży się. Nie zawsze jest to jednak korzystne rozwiązanie. Naliczone odsetki za cały okres kredytowania mogą okazać się dość wysokie. Warto się więc zastanowić, czy nie podjąć wyzwania o zwiększeniu kwoty raty i przez to spłacenia kredytu w krótszym czasie. Trzeba nadal pamiętać, aby taka rata nie pochłonęła całości przychodu miesięcznego i nie spowodowała zaciągnięcia kolejnego kredytu. Prowadzi to już tylko do spirali zadłużenia, z której dość ciężko się wychodzi. Do każdego zaciąganego kredytu należy podejść z rozsądkiem i przed każdym zakupem kolejnej rzeczy trzeba się przynajmniej ze dwa razy zastanowić, czy oba jest nam ona potrzebna. Czasami warto poczekać na przypływ gotówki i dopiero z nadwyżką pieniędzy wybrać się na rozsądne zakupy.

Thursday, April 16 2015

Wyznaczony cel, motywatorem do działania.

Marzenia są głównym czynnikiem, jaki napędza nas do działania. Każdy z nas podczas całego swojego życia stara się określić, co tak naprawdę jest dla niego najważniejsze, jak również i do czego dąży, bo tylko takie wyznaczanie sobie celi pozwala nam na samorealizację, jak również i satysfakcję z swoich dokonań. Młodzi ludzie najczęściej jednak marzą o tym samym, czyli własnym domu, czy też mieszkaniu, w jakim na własny rachunek będą mogli zakładać rodziny. Jednakże przyglądając się tym słowom, pojawia się w nich pewna kolejność, jaka zapewnia nam stabilizację, jak również i możliwość dążenia dalej. Niestety rzeczywistość, w jakiej żyjemy jest o wiele bardziej okrutna, a co za tym idzie na wiele sposobów weryfikuje nasze marzenia. Ponieważ pozornie prosty cel zdobycia własnego kąta okazuje się przeogromnym wyznaniem, jakiego ciężko się samemu dorobić. Dlatego że w dzisiejszych czasach zarobki większości nie pozwalają na godne życie, a co dopiero zakup i utrzymanie własnych czterech kątów.

Continue reading...