Wielogodzinne czekanie w kolejce, długa rozmowa z pracownikiem banku a później tygodnie czekania na rozpatrzenie wniosku to już daleka przeszłość. Współczesność fundująca nam coraz to nowocześniejsze rozwiązania pomyślała również o osobach, które potrzebują szybkiej gotówki. Chodzi oczywiście o kredyty online. Wszystkie wymagania stawiane potencjalnym klientom przez poszczególne banki są rzecz jasna aktualne – należy między innymi wykazać się zdolnością kredytową, posiadać stałe źródło dochodów, mieć ukończone 18 lat i tak dalej. Podobnie ze strony klienta wszystko jest właściwie tak samo jak w przypadku standardowego kredytu – zazwyczaj nie zwiększa się oprocentowanie oraz okres kredytowania jest dopasowany do wymagań i indywidualnych możliwości klienta. Cała sprawa jest jednak załatwiana o wiele szybciej i wygodniej – zarówno dla banku jak i przede wszystkim dla samego zainteresowanego zaciągnięciem kredytu klienta. Bardzo dużym plusem tego typu kredytów jest możliwość zaznaczenia opcji automatycznej spłaty rat w wybranym przez klienta dniu.

Kredyt online w 3 krokach

Wiele banków chwali się, że korzystając z ich usług klient może zaciągnąć kredyt w 15 minut, w 3 krokach, w mig itd. W tym celu należy zazwyczaj uzupełnić wniosek dostępny na stronie internetowej banku lub skontaktować się z doradcą telefonicznie, następnie zaakceptować warunki stawiane w umowie w serwisie transakcyjnym a później już tylko czekać na pieniądze (jak zapewniają banki mogą one pojawić się nawet w 15 minut od złożenia wniosku).

Kim trzeba być, by uzyskać kredyt gotówkowy online?

Przeważnie, by uzyskać kredyt gotówkowy przez Internet, należy posiadać konto bankowe w banku, z którego ową pożyczkę chcemy zaciągnąć. W takim przypadku logujemy się na swoje bankowe konto internetowe, gdzie znajdziemy oferty przygotowane specjalnie dla nas przez bank – może to być na przykład zakładka „oferta specjalna”, jeśli odnajdziemy w niej kredyt gotówkowy, to znaczy, że spełniamy warunki, by go otrzymać. W tego typu zakładce powinniśmy znaleźć także informację, jaki jest nasz limit kredytowy. Niektóre placówki umożliwiają otrzymanie kredytu nie tylko swoim klientom, ale także osobom, które nigdy nie miały nic wspólnego z danym bankiem. Dla takich jednostek przygotowywane są specjalne aplikacje umożliwiające z jednej strony klientowi wygodne i przy tym bezpieczne załatwienie całej sprawy a z drugiej pracownikom banku uwierzytelnienie danych dochodowych podanych przez klienta.