Zabezpieczenie Finansowe

To content | To menu | To search

Tag - kredyt

Entries feed - Comments feed

Friday, February 17 2017

Większa zdolność kredytowa, w jaki sposób ją osiągnąć?

money-256281_640.jpg Kogo najczęściej dotyka kłopot z niedużą zdolnością kredytową? Oczywiście chodzi tutaj o młode osoby będące dopiero na samym początku kariery zawodowej. W przypadku ich dochodów miesięcznych, pensja nie jest też czymś wymarzonym. Czy taki problem dotyka wyłącznie młodych? Oczywiście, że NIE! Z czymś takim borykają się także osoby, które zarabiają dużo. Jednak ze względu na zobowiązania (karty kredytowe, kredyty) osiągniecie zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie może być również kłopotliwe. Jakie czynniki będą wpływać na zdolność kredytowa? Ta sprawa może dotyczyć tak w zasadzie dużej liczby czynników. Chodzi tutaj głównie o wysokość dochodów uzyskanych, opłaty każdego miesiąca kalendarzowego oraz osoby w gronie rodzinnym. Należy mieć świadomość tego, że każdy bank posiada indywidualny system odpowiadający za definiowanie kredytowej zdolności. Jedna instytucja bankowa nie zdecyduję się na udzielenie kredytu, kiedy inny przyzna decyzję pozytywną. W przypadku gdy będzie brak spełnienia warunków banku można spróbować podnieść zdolność kredytową.

Continue reading...

Wednesday, March 23 2016

Kredyt na oświadczenie

Każdy bank, będąc instytucją nastawioną na zarabianie pieniędzy (żaden z nich nie ziała charytatywnie, choć jest to dość logiczne), chce przyciągną do siebie jak największą ilość klientów. Robią to oczywiście na różne sposoby - tutaj promocja darmowych kont osobistych, tutaj promocja oprocentowania lokat, tutaj zaś promocja niskiego oprocentowania kredytu gotówkowego - sposobów marketingowych, które stosują banki jest naprawdę bardzo wiele. I to nawet w przypadku, kiedy dla jednego klienta jest coś „za darmo“, można być pewnym, że bank stratny nie pozostanie i odbije sobie tę potencjalną stratę (na przykład przy darmowych kontach) gdzie indziej.

Kiedy już jednak bank zdobędzie potencjalnie zainteresowanego klienta, niewątpliwie będzie on przyciągany w możliwie każdy sposób. Na przykład właśnie lepsze warunki prowadzenia rachunków osobistych, żeby klient przeniósł się do konkretnego banku (jeżeli obecnie posiada konto w inny banku), czy też lepsze warunki oprocentowani kredytu w momencie, jeżeli pensja od momentu podpisania umowy będzie przelewana na konkretny rachunek. Takie rozwiązanie jest stosowane naprawdę powszechnie, jednak może mieć też i swoje pozytywne strony. Najczęściej jest bowiem tak (i to w większości działających obecnie banków), że jeżeli pensja konkretnej osoby wpływa przez jakiś czas na rachunek banku w którym ma się kredyt, jest się traktowanym jako stały klient. Takie osoby mają często o tyle łatwiej, że (skoro bank wie jak duże kwoty są przelewane na konto jako wynagrodzenie) nie trzeba dostarczać żadnych zaświadczeń o zarobkach czy też innych dokumentów kiedy chce się zaciągnąć owy kredyt, bądź dobrać dodatkowe pieniądze. Wtedy najczęściej składa się jedynie pisemne oświadczenie (posiadające moc prawną) i można dość szybko ciszy się dodatkową gotówką.

Kredyt na oświadczenie jest dostępny jednak tylko albo dla stałych klientów, albo w przypadku obowiązującej promocji, ponieważ inaczej byłoby to zbyt duże ryzyko dla banku - każdy może przecież złożyć oświadczenie, które będzie mijać się z prawdą (oczywiście jest to karalne, jednak nie każdego będzie to w stanie odstraszyć). Trzeba dodatkowo pamiętać, że bank będzie chciał się zabezpieczyć, więc najczęściej takie oferty są mocno ograniczone.