Zabezpieczenie Finansowe

To content | To menu | To search

Friday, February 17 2017

Większa zdolność kredytowa, w jaki sposób ją osiągnąć?

money-256281_640.jpg Kogo najczęściej dotyka kłopot z niedużą zdolnością kredytową? Oczywiście chodzi tutaj o młode osoby będące dopiero na samym początku kariery zawodowej. W przypadku ich dochodów miesięcznych, pensja nie jest też czymś wymarzonym. Czy taki problem dotyka wyłącznie młodych? Oczywiście, że NIE! Z czymś takim borykają się także osoby, które zarabiają dużo. Jednak ze względu na zobowiązania (karty kredytowe, kredyty) osiągniecie zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie może być również kłopotliwe. Jakie czynniki będą wpływać na zdolność kredytowa? Ta sprawa może dotyczyć tak w zasadzie dużej liczby czynników. Chodzi tutaj głównie o wysokość dochodów uzyskanych, opłaty każdego miesiąca kalendarzowego oraz osoby w gronie rodzinnym. Należy mieć świadomość tego, że każdy bank posiada indywidualny system odpowiadający za definiowanie kredytowej zdolności. Jedna instytucja bankowa nie zdecyduję się na udzielenie kredytu, kiedy inny przyzna decyzję pozytywną. W przypadku gdy będzie brak spełnienia warunków banku można spróbować podnieść zdolność kredytową.

Continue reading...

Wednesday, September 9 2015

Kredyty gotówkowe dobre na wszystkie nasze zachcianki? Czy zawsze warto kupować to na co mamy ochotę?

W obecnym świecie pełnym konsumpcji banki zachęcają nas do brania kredytów gotówkowych. Mogą one być przeznaczone na to co tylko zechcemy: wakacje, nowy sprzęt narciarski, nawy sprzęt AGD RTV, samochód, itd. Może to niestety doprowadzić nas do tego, że się ugotujemy jak żaba.

Zaciągając kolejne kredyty, zaczynając niewinnie od małych kwot, może się okazać, że w ostateczności raty pochłaniają większość naszych przychodów. Biorąc kolejne kredyty gotówkowe doprowadzamy do tego, że podnosimy nasze koszty. Pojęcie tani kredyt, tani pieniądz nie istnieje. Zaciągając w banku nawet ten najtańszy kredyt gotówkowy ponosimy dodatkowe opłaty: odsetki, koszty prowizji, marże. Mając dostęp do kredytów wydajemy więcej. Zaczynamy wydawać na nasze zachcianki. W innej sytuacji, okazałoby się, że tak naprawdę przedmioty nie są nam do końca potrzebne, zupełnie spokojnie możemy się bez nich obyć. Wejdź na niskarata.org najtańsze kredyty gotówkowe.

Klika kredytów gotówkowych na koncie i co dalej

Mając już kilka kredytów gotówkowych na swoim koncie należy jak najszybciej je spłacić. Trzeba się dobrze zastanowić na jaki okres spłaty zadłużenia chcemy się zdecydować. Najlepiej by było niska rata i krótki czas spłaty. Nie da się tak jednak.

Co jeżeli się zdecydujemy na niskie raty kredytu?

Decydując się na spłatę kredytu, płacąc niskie raty miesięczne, musimy liczyć się z tym, że czas jego całkowitej spłaty wydłuży się. Nie zawsze jest to jednak korzystne rozwiązanie. Naliczone odsetki za cały okres kredytowania mogą okazać się dość wysokie. Warto się więc zastanowić, czy nie podjąć wyzwania o zwiększeniu kwoty raty i przez to spłacenia kredytu w krótszym czasie. Trzeba nadal pamiętać, aby taka rata nie pochłonęła całości przychodu miesięcznego i nie spowodowała zaciągnięcia kolejnego kredytu. Prowadzi to już tylko do spirali zadłużenia, z której dość ciężko się wychodzi. Do każdego zaciąganego kredytu należy podejść z rozsądkiem i przed każdym zakupem kolejnej rzeczy trzeba się przynajmniej ze dwa razy zastanowić, czy oba jest nam ona potrzebna. Czasami warto poczekać na przypływ gotówki i dopiero z nadwyżką pieniędzy wybrać się na rozsądne zakupy.

Wednesday, January 7 2015

Co nam daje lokata bankowa?

Na pewno lokata bankowa to przede wszystkim jeden z lepszych sposobów na to, aby zaoszczędzić pieniądze.

Lokata bankowa jest bardzo dobrym sposobem na oszczędzanie, a także przyczynia się do powiększenia swojego kapitału pieniężnego. Do założenia lokaty potrzebne są przede wszystkim pieniądze i wszystko tu obraca się wokół nich. Ponadto trzeba też wybrać sobie bank, w którym będzie się chciało ulokować swoje pieniądze. Klienci muszą się szczegółowo zapoznać z regulaminem banku, aby nic ich nie zaskoczyło. Każdy bank ma inne zasady, a klient decydujący się na współpracę z danym bankiem powinien przyjąć i zaakceptować ten regulamin. Jednym z pierwszych kroków, jakie klient powinien poczynić jest założenie konta bankowego w wybranej przez niego placówce. Na tym właśnie koncie będą znajdować się pieniądze zezwalające na założenie rachunku.

Co zawiera umowa o lokatę?

W umowie, którą podpisuje się z bankiem określone jest jaka kwota powinna znaleźć się na koncie, aby można było go uruchomić. Niektórzy zakładają lokaty posiadając nawet pięćset złotych, jednak najbardziej optymalną sumą jest kwota dziesięciu tysięcy złotych. Przy takiej sumie klient będzie mógł zarobić dosyć dużo pieniędzy, ponieważ odsetki będą wysokie. W czasie trwania lokaty to bank korzysta z pieniędzy klienta, jednak po upływie danego czasu wypłaca on klientowi wpłaconą wcześniej sumę, a także odsetki, które zdążyły się zgromadzić na koncie w czasie trwania umowy. Lokaty bankowe mają określone ramy czasowe, w jakich mogą być one zawarte. Dawniej ludzie korzystali nawet z lokat jednodniowych, jednak obecnie uległy one likwidacji. Były one dosyć korzystne, ponieważ nie trzeba było płacić od nich podatków. Przez likwidację tej lokaty klienci mają już nieco mniejszy wybór niż dotychczas. Lokata ma na celu pomnożenie pieniędzy, jednak to jak bardzo zostaną one pomnożone zależy od sumy, jaką wpłaciło się na nią. Warto cały czas pamiętać o tym, że im więcej pieniędzy wpłaci się na konto, tym więcej uzyska się odsetek i więcej będzie można zarobić.

Co charakteryzuje lokaty bankowe?

Każda lokata bankowa ma jakiś określony procent, na którym bazuje w czasie jej trwania. Istnieją takie lokaty, które mają przypisany ten procent w skali roku, a także funkcjonują takie lokaty, które mają przypisany miesięczny procent. Klienci muszą pamiętać o tym, że nie można wyciągać pieniędzy z lokaty przed okresem jej zakończenia, ponieważ wtedy utraci się wszystkie zdobyte dotychczas odsetki. Zanim założy się lokatę trzeba dokładnie przyjrzeć się swoim wydatkom i sprawdzić czy za kilka miesięcy te pieniądze nie przydadzą się bardziej. Lokatę można założyć w niemalże każdym banku, dlatego klienci powinni zapoznać się z ofertą kilku banków, a wtedy z pewnością uda im się wybrać najodpowiedniejszy bank. Warto wybierać taki bank, który oferuje najwyższy procent. Jeśli ktoś sam nie potrafi podjąć decyzji to warto poprosić o pomoc jakiegoś doradcę finansowego, ponieważ przez zbyt pochopną decyzję można wiele stracić. Doradca finansowy z pewnością zaproponuje kilka lokat i pomoże wybrać tę najodpowiedniejszą dla klienta. Oprócz tego można sobie o lokatach poczytać w Internecie, ponieważ tam też jest wiele informacji. Podobnie jak w przypadku innych produktów bankowych, lokaty także podlegają pewnym regulacjom, które mogą ulegać zmianom na przykład w związku ze zmianą przepisów. Warto więc na bieżąco zapoznawać się z nowościami w tej kwestii, jeżeli ktoś posiada takie właśnie produkty lub zamierza zawrzeć tego typu umowy. Wówczas na pewno jest w stanie znacznie lepiej dobrać jak najlepsze dla siebie lokaty lub też we właściwym momencie zmienić ich warunki.