Zabezpieczenie Finansowe

To content | To menu | To search

Tag - Lokaty bankowe

Entries feed - Comments feed

Thursday, April 8 2021

Czy warto porównywać lokaty bankowe?

Zwykło się mówić, że na lokacie bankowej zawsze można zarobić. Jest to prawdą, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Powiedzmy, że udało ci się zaoszczędzić 100 zł. Czysty zysk! Ale jeżeli dowiedziałbyś się, że mogłeś zarobić 150 zł to tak naprawdę, zarobiłeś sto złotych, czy straciłeś pięćdziesiąt złotych.

Taki dylemat można w bardzo skuteczny sposób rozstrzygnąć. Mianowicie, korzystając z porównywarki lokat bankowych, porównując lokaty, zawsze wybierzesz tą, która bardziej cieszy się popularnością, która cechuje się wyższym oprocentowaniem lub jest oparta na korzystniejszych warunkach. Samo działanie porównywarek lokat jest bardzo intuicyjne.

Np. Po wpisaniu kwoty, jaką chcemy zdeponować, zaznaczamy okres, na jaki chcielibyśmy ulokować swoje oszczędności. Następnie możemy opcjonalnie zakreślić funkcję, jeżeli jest dostępna, to jest określenie, czy jesteśmy nowymi klientami banku. Da nam to możliwość wyselekcjonować oferty skierowanej właśnie do tej konkretnej grupy osób. Po czym klikamy, porównaj.

Continue reading...

Friday, June 12 2015

Charakterystyka lokat specjalistycznych

Na rynku instytucji finansowych pojawia się wiele specjalistycznych instrumentów oszczędnościowych. Specjalizacja powoduje zazwyczaj podniesienie stopy oprocentowania, jednak pod pewnymi warunkami. Warto zapoznać się ze specyficznym nazewnictwem w sektorze lokat bankowych, ponieważ dzięki temu zwiększysz potencjał budowania nadwyżek długoterminowych. W artykule dowiesz się, czym jest lokata specjalistyczna i czy faktycznie warto na nią postawić? Wejdź na http://www.promocyjnelokaty.com.pl/ i poszukaj najlepszej lokaty.

Czy lokaty specjalistyczne faktycznie się opłacają z perspektywy klienta banku detalicznego?

Banki oferują klientom lokaty specjalistyczne z bardzo prostego powodu. To szansa na zdobycie klientów w dłuższym terminie. Większość lokat specjalistycznych bowiem posiada warunkiem podpisania umowy. Najpopularniejsze połączenia w lokatach specjalistycznych to rynek kapitałowy, fundusze inwestycyjne, a także standardowe rachunki osobiste. Bardzo często zdarzają się również lokaty bankowe powiązane z polisami ubezpieczeniowymi. Trzeba jednak na ten ostatni punkt mocno uważać, ponieważ w Polsce występuje wiele umów z nieetycznymi zapisami. Szczególnie groźne są opłaty karne za wcześniejsze wyjście z umowy. Lokaty specjalistyczne nie gwarantują nigdy zarobku, są rozłożone na kilka lat, wymagają stałego monitorowania. Oprocentowanie w nich jednak sięga kilkunastu procent. Z tego powodu to jedna z najlepszych alternatyw dla samodzielnego, bardzo trudnego inwestowania. Lokata bankowa powiązana z bardziej ryzykownym, długoterminowym instrumentem to szansa na optymalizację ryzyka, zgodnie z własnymi oczekiwaniami kapitałowymi.

Zaufanie to wartość doceniana na rynku długoterminowego oszczędzania

Warto od czasu do czasu poświęcić trochę kapitału, aby przetestować rozwiązania inwestycyjne. Trafienie na udaną ofertę jest trudne, ale nie niemożliwe. Współcześnie nieetyczne zapisy w umowach i nieuczciwe traktowanie banków szybko jest ujawniane, głównie w przestrzeni wirtualnej. Z tego powodu banki zaczynają dbać o racjonalny kształt swoich usług, a przede wszystkim o skuteczność pomnażania nadwyżki kapitałowej klienta. Oczywiście samodzielnie też możesz budować powyższe połączenia. To wymaga jednak poświęcenia sporej ilości czasu. Doradca w banku bierze na siebie natomiast wszelkie zadania formalne. To zatem w wielu przypadkach dobry interes.