Zabezpieczenie Finansowe

To content | To menu | To search

Tag - Lokata bankowa

Entries feed - Comments feed

Monday, November 6 2017

Czy lokata przydaje się inwestorom indywidualnym?

Inwestor indywidualny powinien poszukiwać zyskownych metod lokowania kapitału. Czy lokata bankowa to zatem dobre rozwiązanie przy budowaniu długoterminowych strategii inwestycyjnych? Akurat długoterminowa strategia inwestycyjna zakłada zawsze zabezpieczenie zysków, a lokata bankowa nadaje się do tego po prostu idealnie. W artykule ocenisz zalety lokaty bankowej z perspektywy inwestora indywidualnego.

Continue reading...

Wednesday, January 7 2015

Co nam daje lokata bankowa?

Na pewno lokata bankowa to przede wszystkim jeden z lepszych sposobów na to, aby zaoszczędzić pieniądze.

Lokata bankowa jest bardzo dobrym sposobem na oszczędzanie, a także przyczynia się do powiększenia swojego kapitału pieniężnego. Do założenia lokaty potrzebne są przede wszystkim pieniądze i wszystko tu obraca się wokół nich. Ponadto trzeba też wybrać sobie bank, w którym będzie się chciało ulokować swoje pieniądze. Klienci muszą się szczegółowo zapoznać z regulaminem banku, aby nic ich nie zaskoczyło. Każdy bank ma inne zasady, a klient decydujący się na współpracę z danym bankiem powinien przyjąć i zaakceptować ten regulamin. Jednym z pierwszych kroków, jakie klient powinien poczynić jest założenie konta bankowego w wybranej przez niego placówce. Na tym właśnie koncie będą znajdować się pieniądze zezwalające na założenie rachunku.

Co zawiera umowa o lokatę?

W umowie, którą podpisuje się z bankiem określone jest jaka kwota powinna znaleźć się na koncie, aby można było go uruchomić. Niektórzy zakładają lokaty posiadając nawet pięćset złotych, jednak najbardziej optymalną sumą jest kwota dziesięciu tysięcy złotych. Przy takiej sumie klient będzie mógł zarobić dosyć dużo pieniędzy, ponieważ odsetki będą wysokie. W czasie trwania lokaty to bank korzysta z pieniędzy klienta, jednak po upływie danego czasu wypłaca on klientowi wpłaconą wcześniej sumę, a także odsetki, które zdążyły się zgromadzić na koncie w czasie trwania umowy. Lokaty bankowe mają określone ramy czasowe, w jakich mogą być one zawarte. Dawniej ludzie korzystali nawet z lokat jednodniowych, jednak obecnie uległy one likwidacji. Były one dosyć korzystne, ponieważ nie trzeba było płacić od nich podatków. Przez likwidację tej lokaty klienci mają już nieco mniejszy wybór niż dotychczas. Lokata ma na celu pomnożenie pieniędzy, jednak to jak bardzo zostaną one pomnożone zależy od sumy, jaką wpłaciło się na nią. Warto cały czas pamiętać o tym, że im więcej pieniędzy wpłaci się na konto, tym więcej uzyska się odsetek i więcej będzie można zarobić.

Co charakteryzuje lokaty bankowe?

Każda lokata bankowa ma jakiś określony procent, na którym bazuje w czasie jej trwania. Istnieją takie lokaty, które mają przypisany ten procent w skali roku, a także funkcjonują takie lokaty, które mają przypisany miesięczny procent. Klienci muszą pamiętać o tym, że nie można wyciągać pieniędzy z lokaty przed okresem jej zakończenia, ponieważ wtedy utraci się wszystkie zdobyte dotychczas odsetki. Zanim założy się lokatę trzeba dokładnie przyjrzeć się swoim wydatkom i sprawdzić czy za kilka miesięcy te pieniądze nie przydadzą się bardziej. Lokatę można założyć w niemalże każdym banku, dlatego klienci powinni zapoznać się z ofertą kilku banków, a wtedy z pewnością uda im się wybrać najodpowiedniejszy bank. Warto wybierać taki bank, który oferuje najwyższy procent. Jeśli ktoś sam nie potrafi podjąć decyzji to warto poprosić o pomoc jakiegoś doradcę finansowego, ponieważ przez zbyt pochopną decyzję można wiele stracić. Doradca finansowy z pewnością zaproponuje kilka lokat i pomoże wybrać tę najodpowiedniejszą dla klienta. Oprócz tego można sobie o lokatach poczytać w Internecie, ponieważ tam też jest wiele informacji. Podobnie jak w przypadku innych produktów bankowych, lokaty także podlegają pewnym regulacjom, które mogą ulegać zmianom na przykład w związku ze zmianą przepisów. Warto więc na bieżąco zapoznawać się z nowościami w tej kwestii, jeżeli ktoś posiada takie właśnie produkty lub zamierza zawrzeć tego typu umowy. Wówczas na pewno jest w stanie znacznie lepiej dobrać jak najlepsze dla siebie lokaty lub też we właściwym momencie zmienić ich warunki.