Dla osób, które maja trudności z odkładaniem pieniędzy, a mają potrzeby w danym momencie, istnieją właśnie kredyty gotówkowe. Dzięki nim możemy kupić nowe meble, sprzęt RTV, szybki komputer lub samochód - bez żadnych problemów. Kredyty gotówkowe, jak sama nazwa wskazuje, wypłacane są w gotówce. Dlatego często są one oferowane przez parabanki oraz biura pożyczkowe. Często oferowane są one również z dojazdem do miejsca zamieszkania klienta, dlatego tego typu instrumenty finansowe są w Polsce coraz bardziej popularne. Nie wiadomo jak zachowa się Bank Centralny w przyszłych latach, dlatego być może jest to najlepszy czas na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Oprocentowanie kredytów gotówkowych waha się obecnie w granicach od 13% do 16%, przy czym prowizja jest obecnie zazwyczaj niższa. Dzięki temu koszt całkowity kredytów, zmienił się nieznacznie rok do roku. Można się spodziewać, że ta sytuacja się utrzyma.

Ile można dostać kredytu gotówkowego od ręki ? Przelicznik jest bardzo prosty i wynosi on około dwudziestokrotności zarobków netto. Tyle można dostać za naszą pensję, bez żadnych zaświadczeń i zbędnych formalności. Mowa jest tu o bankach komercyjnych, ponieważ parabanki oraz biura pożyczkowe oferują zazwyczaj mniejsze kwoty i jednocześnie bardziej oprocentowane (ale na prostszych zasadach). Jeżeli nam brakuje kilkuset złotych do następnej wypłaty, to wydaj się to najlepsza opcja (mowa tu o parabankach i biurach pożyczkowych). Każda firma ma swoje wady i zalety, dlatego najlepiej dostosować jest kredyt gotówkowy do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Kredyty gotówkowe w bankach komercyjnych najlepiej jest brać wtedy, kiedy posiadamy konto w takim banku. Raty będą pobierane automatycznie i mamy też lepszy kontakt z bankiem. Parabanki to najlepsza opcja dla rodzin z małych miejscowości, ponieważ zazwyczaj przedstawiciele banku przyjeżdżają do nas z kredytem oraz po raty, osobiście. Biura pożyczkowe to najlepsza opcja dla osób pobierających wynagrodzenie w gotówce i potrzebujące niewielkich kwot pożyczek (przykładowo 500 zł lub 1000 zł).

Podsumowując, na rynku polskim jest bardzo dużo opcji pożyczania pieniędzy. Dlatego każda osoba znajdzie coś idealnego dla swoich potrzeb. W zależności od dostępności placówek w naszym mieście, można korzystać z banku internetowego, banku stacjonarnego, parabanków lub tez biur pożyczkowych. Przy niewielkich kwotach, najlepiej jest korzystać z firm takich jak parabanki oraz biura pożyczkowe (również wtedy, gdy mamy niskie dochody). Natomiast przy większych kwotach pożyczek, warto korzystać z dużych banków komercyjnych, ponieważ oferują one najlepsze warunki.